Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom: 

  1. Predstavenie Slovenského zväzu športového rybolovu. Športoví rybári bezpochyby patria k svetovo uznávaným športovcom. Stoja za nimi výsledky z rôznych rybolovných techník, kde sa im darí zbierať cenné umiestnenia na majstrovstvách sveta. Reprezentácia je ale vrchol dosiahnuteľný pre najlepších, ktorí sa naň musia prebojovať na domácom poli spomedzi všetkých športových rybárov na Slovensku. A práve ich združuje Slovenský zväz športového rybolovu, ktorý si v úvode relácie predstavíme.
  2. Rybožraví predátori. Kormorány, vydry a volavky. Predovšetkým tieto druhy celoročne chránených živočíchov už roky spôsobujú nám rybárom vrásky na čele. Ichtyológ Slovenského rybárskeho zväzu nám poradí, ako sa rozumným hospodárením dá z časti predchádzať škodám spôsobeným týmito živočíchmi.
  3. Vyhodnotenie záchranného odlovu rýb z VN Ružiná. V závere minulého roka sa po viacerých problémoch uskutočnil dlho očakávaný záchranný odlov rýb z VN Ružiná. Trval celých 9 dní, z vody podarilo zachrániť viac ako 60 ton všetkých druhov rýb, pričom nedošlo takmer k žiadnym úhynom. V krátkom príspevku nám túto vydarenú akciu zhodnotia zástupcovia Slovenského rybárskeho zväzu.
  4. Lov rýb na prívlač. V závere relácie sa vyberieme do Trenčína a pokúsime sa loviť ryby na prívlač. Samozrejme, techniku prispôsobíme cieleným druhom rýb, ktoré nie sú momentálne chránené. A darilo sa nám! Na náhod nám brali prevažne jalce hlavaté.

 Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

 Nedeľa 21. februára o 09:05 hod. – premiéra

 V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n